GLAMOUR

     Mnoho holek - slečen - paní touží po fotografiích na nichž by vypadaly jako modelky z časopisů. Na FACEBOOKu a jiných stránkách najdete hromadu autoportétů slečen vyfocených mobilním telefonem či kompaktem - většinou v zrcadle na toaletách nějaké diskotéky apod. (nevím proč právě tohle místo je považováno za nejfotogeničtější). Slečny se různě nakrucují, špulí rty, někdy vytvoří s kamarádkami skupinku. Avšak provedení a kvalita těchto fotografií je vhodná akorát pro danou lokalitu, proto se některé svěřují raději do péče profesionálního fotografa jehož výsledky jsou o poznání lepší.

     Amatérský fotograf hledá objekty na kterých by vyzkoušel kompozici, nasvícení, postprocesingové úpravy apod. Někteří z nich mají hezké fotografie a fotí zdarma (TFP - modelka pozuje zadarmo a fotograf fotí zadarmo, výsledné fotky mohou použít oba). Některé slečny se mylně domnívají že by měly za focení dostat zaplaceno, ačkoliv nemají žádné zkušenosti ani neprošly kurzy na fotomodeling. Jestliže fotograf nemá výsledné fotky přímo na prodej, nebo nefotí-li rovnou na zakázku pro nějakou firmu, nemůže si dovolit modelce zaplatit (a jestliže fotí na zakázku, najme si profesionální modelku se kterou má poloviční práci jelikož zná pózy, ví jak se má tvářit, kam se má dívat apod).

     Pokud fotograf již získal zkušenosti a investoval do fotovýbavy či ateliéru více peněz, začíná nabízet  tuto službu placeně. Nechci na Vás vydělávat, ale alespoň pronájem zapůjčeného ateliéru musím zaplatit.  Nebudu chtít po Vás takovou částku jako v modelingových studiích, ateliérové focení je pro mě spíše koníčkem , než aby vydělávalo. Výběr fotografií pro finální úpravu  bude pak na Vás - použitelné náhledy  Vám pošlu na email. Vybrané fotky Vám dodám vytištěné a přidám k nim CD s náhledy pro internet. Pokud se Vám tedy mé fotografie líbí, napište mi a domluvíme si podmínky. Ukázkové fotografie najdete např. v této fotogalerii

Možnosti :

- focení v exteriérech (příroda, architektura...), interiérech (ateliér, Vaše lokality...)

- využití přirozeného světla (slunce, obloha, okna...), svícení blesky, odraznými deskami apod.

- úpravy a retuše snímků (přirozený vzhled, glamour, zeštíhlení ; barevné, černobílé, sepiové i jiné barevné variace)

- možnost nalíčení a načesání před focením, popř. i objednání stylistky

 

SPECIÁLNÍ NABÍDKA - PROMĚNY :